Гармонійний розвиток особистості в системах комплексного музичного виховання ХХ століття.
- Методична скарбничка
- 22 апр. 2015 г.
- 1 мин. чтения
Важливість музично-естетичного виховання давно підтверджена в історії естетичної та музично-педагогічної думки. Музика є найпотужнішим засобом виховання людини: формування її характеру, розумових здібностей, морально-духовних цінностей та особистісних якостей людини.

Сьогодні педагогіка поступово перетворюється на загальносвітову, яка поєднує в собі багатство різноманітних підходів і методів, музично педагогічних систем та концепцій з різних куточків земної кулі, що пов`язані однією метою – виховання цілісної гармонійно розвиненої особистості. Саме знання різних шляхів до цієї мети та їх синтез може дозволити сучасним педагогам-музикантам осягнути всю педагогічну мудрість, створити власний комплексний підхід до виховання дітей в творчій діяльності. Тому, бачиться можливим, викласти стислий огляд найпрогресивніших методик музично-творчого виховання ХХ століття.
В сучасному світі, що швидко розвивається, великої актуальності набуває питання гармонійного розвитку особистості, що допоможе дитині бути щасливою, реалізовуючи в житті свій природний творчий потенціал. Підсумовуючи досвід провідних педагогів ХХ століття, можна з впевненістю стверджувати, що застосування в вихованні (особливо на початковому етапі) комплексу виражальних засобів різних мистецтв (поезії, пластичного руху, співу, танцю) у поєднанні з різними формами «музичного театру» сприяє багатоаспектному, гармонійному розвитку духовного світу, прояву і ефективному розвитку природної музикальності дітей, допомагає виявити і розвинути художні схильності, почуття, креативні здібності, природні дарування.

Важливою є опора процесу виховання на провідні принципи гуманістичної педагогіки: принцип природовідповідності, принцип свободомислення, принцип любові та поваги до дитини, принцип взаємної відкритості педагога і дитини, принцип права вихованця на помилку, принцип саморозвитку особистості.Світова музична педагогіка має багатогранний та успішний досвід втілення цих принципів.
Тому, головним завданням сучасних педагогів має бути вміння професійно використовувати існуючі знання та досвід прогресивних педагогів в поєднанні з сучасними потребами суспільства. Очевидно, що настав час пошуку вірних пропорцій педагогічних ідей та технологій, що забезпечать розвиток цілісної, гармонійної, духовно збагаченої особистості.

Comments